Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać portfel na prezent dla mężczyzny?

2020-10-01
Jak wybrać portfel na prezent dla mężczyzny?

Z jakiego materiału powinien być wykonany portfel?

Najpopularniejsze są oczywiście portfele skórzane - kojarzą się one z elegancją i wysokim statusem społecznym. Gdy kupujemy prezent dla osoby dorosłej, zdecydowanie powinniśmy zwracać uwagę wyłącznie na produkty z tego tworzywa. Uszyte z niego portfele są trwalsze i lepiej wyglądaja. Powierzchnia skóry może różnić się w zależności od sposobu jej wyprawienia, ale z łatwością daje się ją odróżnić od ekologicznych zamienników. Autentyczność można sprawdzić zmysłem dotyku i węchu. Wykonane z naturalnego surowca modele nie są może niezniszczalne, ale ich starsi użytkownicy przyznają się do posiadania najwyżej dwóch-trzech egzemplarzy w przeciągu całego życia. 

Portfel pojedynczo czy podwójnie składany?

Kolejna decyzja, jaką musi podjąć przygotowująca niespodziankę osoba, jest związana z fasonem. W przypadku portfela ma on bardzo istotny aspekt praktyczny. Nie chodzi wyłącznie o wielkość czy zdobienia. Zdecydowanie najważniejszą cechą przedmiotu służącego do przenoszenia dokumentów, pieniędzy i kart płatniczych jest sposób składania. Portfele składane pojedynczo są chyba bardziej popularne niż te składające się z trzech paneli. Mężczyźni, którzy wszystkie osobiste rzeczy noszą w teczce czy plecaku, często są zwolennikami tej drugiej opcji.
Osoby trzymające swój portfel w kieszeni spodni opowiadają się natomiast za wersją składającą się z dwóch paneli. Nic dziwnego - jest ona zwykle nie tylko mniej rozległa, ale i cieńsza. Warto jednak zauważyć, że portfele składane podwójnie zapewniają łatwiejszy dostęp do dokumentów i gotówki, co w wielu sytuacjach może okazać się kluczowe. Niezależnie od tego, na który typ się zdecydujemy, należy wcześniej zwrócić uwagę na przyzwyczajenia obdarowywanego mężczyzny. Jeśli woli on mieć portfel zawsze przy sobie, można poszukać kompaktowych, “uproszczonych” modeli, które są wyjątkowo lekkie i cienkie.

Jakie kolory portfeli są najmodniejsze?

Na próżno wśród męskich portfeli szukać takich w jaskrawych kolorach. W ofercie większości producentów brak nawet modeli w stonowanej czerwieni, żółci czy w jaśniejszych odcieniach niebieskiego. W palecie barw dominują czerń, brąz i granat. Kolorystyka portfeli dla mężczyzn jest tak konserwatywna, że na tle pozostałych opcji szarość jawi się jako ekstrawagancja. Ograniczona liczba alternatyw nie oznacza jednak, że przy wyborze portfela w ogóle nie warto zastanawiać się nad kolorem - każdy mężczyzna ma swój ulubiony. Wystarczy przyjrzeć się posiadanym już przez niego dodatkom. Kupując prezent nie narzucaj swojego stylu, postaraj się raczej dostosować do preferencji obdarowanego. 

Jakie jeszcze cechy portfela mogą wpływać na jego wartość?

Mimo tego, że w portfelu znajdują się przedmioty o wysokiej wartości, nie zawsze jest on wyposażony w zewnętrzne zapięcie. Nie ma potrzeby jego instalacji, jeśli pieniądze i dokumenty nosimy w kieszeni spodni lub kurtki. Wiele osób nie lubi portfeli z zatrzaskami, ponieważ te mają obniżać ich wartość estetyczną. Jak wspomnieliśmy wyżej, dominującym trendem w designie galanterii skórzanej jest minimalizm, który objawia się usuwaniem tego rodzaju elementów. Wciąż jednak większość portfeli wyposażona jest w tradycyjne lub magnetyczne zamknięcie.  
Od kiedy płatności w sklepach częściej wykonywane są za pomocą kart, istotna stała się ich ochrona. Warto sprawdzić, czy kupowany na prezent portfel jest wyposażony w blokadę RFID. Jej funkcję spełnia tworzywo sztuczne wszyte między warstwy materiału. To prosta metoda na uniknięcie przykrych niespodzianek w postaci kradzieży dokonywanych za pomocą czytnika kart. Solidny, skórzany portfel to uniwersalny pomysł na upominek.
Przyda się on absolutnie każdemu mężczyźnie, bez względu na zawód czy styl życia. Ktokolwiek otrzyma tak elegancki dodatek, poczuje się wyróżniony. Jeśli wręczony przez Ciebie prezent będzie wysokiej jakości, może służyć nawet przez kilkanaście lat! Portfel na prezent!

Jeśli chcesz sprawdzić nasze prezenty dla mężczyzny, zajrzyj TUTAJ: POMYSŁY NA PREZENT DLA NIEGO

pixel